Muskanın ( Vefkin ) Etkisi Ne Zaman Başlar

Muskanın etkisi ne zaman başlar

Bu makalemizde muskanın etkisi ne zaman başlar konusunu işleyeceğiz. Ancak öncelikle muska ( vefk ) nedir, ona bir göz atalım.

Muska yani vefk nedir

Muska, fiziksel ve ruhsal hastalığı bulunan ya da maddi ve manevi problemleri olan, kısmet kapalılığı yaşayan, her işi ters giden, elini neye atsa kuruyan, üzerinde cin musallatı ya da büyü olan insanların üzerinde bulunan kötü etkileri uzaklaştırmak için ve Allah’ın izniyle şifa bulması için Kuran-ı Kerim’deki ayetlerden, esmalardan ve Allah’ın yanında hatırı geçkin olan büyük hizmet melaikelerinin isimlerinden, işin ehli ilimli hocalar tarafından hazırlanan tesirli duadır. Şayet ayet ve esmalardan oluşmuyorsa bu muska yani vefk değil, büyüdür. Vefk olması için ayet ve esmalardan ve bu ayet ve esmaların ebced değerlerinden oluşturulması gerekiyor.

İçerisinde insan ve hayvan figürleri bulunan, değişik cin ve peri ismlerinden ya da efsanevi kişilerin isimlerinden oluşuyorsa hurafedir ve büyüdür ki bunların yapılması ve taşınması haramdır. Oysa islam dinimize uygun olarak yapılan vefk ve muskaların yapılması ve taşınması caizdir ve Allah’ın izniyle büyük bir şifa kaynağıdır.

İslam fıkıh alimleri zararları gideren şeyleri 3 kısıma ayırmıştır.

 1. Kesin olanlar: Aç olanın ekmek yemesi ve susuz olanın su içmesi. (Zararı ortadan kaldıracağı kesin olan şeyi uygulamak farz,terketmek haramdır.)
 2. Muhtemel olanlar: Bir kısım tıbbi tedaviler gibi. (Muhtemel olanı yapmak iyidir,terketmek haram değildir.)
 3. Etkisi ihtimalli olanlar: Okuyarak veya üzerinde taşıyarak tedavi gibi. (Bunu yapmak da caizdir.)

Böylece islam fıkıh alimlerine göre, çeşitli rahatsızlık durumlarında tedavi amaçlı dua okumak ve yazarak asmak (vefk, muska gibi) caizdir.

Muska ( vefk ) nedir konusunda daha detaylı bilgi edinmek için, sitemizdeki Vefk nedir konu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Muskaları sıradan insanlar hazırlayamaz. Bu konuda ilim yapmış tahsil görmüş uzman hocalarımız tarafından hazırlanması gerekmektedir. Bilgisiz kişilerin yaptığı muskalar insana hiç bir fayda sağlamaz.

Muska yani vefk büyü müdür?

Hayır, vefk büyü değildir. İnsanların kendilerini Allah’ın izniyle koruma altına almak için yaptırdıkları bir koruma kalkanıdır ve dua yoluyla üzerlerinde bulunan hastalık, maddi ve manevi problemlerden arınmak için tercih ettiği ve islam dinimizce de caiz görülen bir yöntemdir.

İslam dinini benimsemiş olan insanlar büyü, sihir gibi şeylere inanırlar fakat bunları yapmaktan ve yaptırmaktan uzak dururlar. Çünkü büyü yapan da yaptıran da Allah’ın lanetlediği kuldur ve peygamber efendimiz (S.A.V.) tarafından affı olmayan 7 büyük günah arasında saydığı kötü bir iştir.

Yapılan Muskanın Etkisi Ne Zaman Başlar? Muskanın etkisini hemen görmediysek bu ne anlama geliyor?

İslam dinimizin caiz gördüğü şekilde büyük bir şifa kaynağı olan muskalar ilimli hocalar tarafından yapılmaya başlandığı andan itibaren kişinin üzerinde etki göstermeye başlar. Fakat tam olarak sonuç alma süresi, üzerine vefk yapılan kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu Allah’ın takdirine bağlıdır ve aynı zamanda bu süre vefk yapılan kişinin karakter özelliklerine, inanç yapısına göre değişebilir. Kimi insanda çok kısa sürede etki ederken kimi insanda ise bu süre uzayabilir. Bu durumda panik yapmamak gerekiyor. Vefkin yanında ilimli hoca tarafından manevi reçeteler verildiyse o reçeteleri uygulamaya devam edilmelidir. Vefk yaptıran kişi ilimli uzman bir hocayı tercih etmeli ve etki süresi için inanç ve azmini muhafaza ederek beklemelidir. Sonuçta mutlaka Allah’ın izniyle etkisini görecektir.

Büyü bozdurmak ve büyüleri bozdurduktan sonra korunmak amacıyla vefk yaptırmak doğru mudur?

Büyü yapmak ve yaptırmak haramdır, büyüleri bozmak ise farzdır. Bunun için üzerinde büyü belirtileri ve cin musallatı belirtileri ya da kısmet kapalılığı durumları olan kişiler iyi bir araştırma yapıp, ilimli olan özellikle islam dininin bütün konularında tahsil görmüş olan ilahiyatçı hocalarımızdan büyülerin bozulması, cin musallatı tedavisi ve kısmet kapalılığı problemleri konusunda destek almalıdırlar. Zaten bu konuda uzman olan hocalar büyüleri bozduktan sonra gerekli arındırma çalışması vereceklerdir. Bu çalışmaların içinde vefk çalışması da bulunmaktadır. Çünkü büyüleri bozulan insanlar bir süre hassas bir dönemden geçeceklerdir ve bu dönemde manevi destek gerekmektedir.

Büyü bozan hocalar, büyüleri bozduktan sonra kişilere arındırma çalışması verirler. Bu çalışmalar vefk çalışması ve özellikle okuma çalışmasından oluşur ve bu arındırma çalışması sürecinde kişilere arınma süreci sonlanıncaya kadar manevi destek sağlarlar.

Sizin de üzerinizde büyü belirtileri, cin musalaltı belirtileri vb. gibi ruhsal sıkıntılar ve maddi-manevi problemleriniz varsa ilim sahibi ve islamın her konusunda ilim tahsil etmiş olan hocalarımızdan manevi destek alabilirsiniz.

31 hakkında “Muskanın ( Vefkin ) Etkisi Ne Zaman Başlar” görüş

 1. Vefkler gerçekten çok tesirli oluyor. Ben oğlum için yaptirmistim. Önceden hiç ders çalışmıyordu vesveseleri takıntıları vardi. İstanbulda bir hocaya vefk muska yazdırdım. Şimdi masallah cok iyi çok memnunum keşke önceden yazdirsaydim çok sıkıntı çekmistik

 2. Ben esim için vefk yazdirmak istiyorum. Çok iç sıkıntıları var. Acaba izmirde vefk yazan iyi bir hoca varmi ve yapılan muskanın etkisi ne zaman başlar cevaplarsanız sevinirim

 3. İzmirde ruhan hocaya vefk muska yazdirmistim kızım için. Geceleri çok korkuyordu. Cin musallati belirtileri vardi. Ruhan hoca dedi cin musallatı var. Muska yaptı. Muskanın yani vefkin etkisi hemen de bașlar, 41 gün sonra da başlar dedi. Üç aydır cin musallati belirtisi yok çok şükür.

 4. Kaynanamin büyülerinden bıktım arkadaşlar. Evdeki peynire şekere zeytinyağına enginara herșeye büyü yapıyor. Yediğimiz zaman ailece mahvoluyoruz. Yardım edin lütfen acil. Bu kadının büyüleri tesir etmesin diye vefk muskası yaptirmak istiyorum. Ankarada tesirli muska yazan hoca var mi acil destek istiyorum.

 5. Evet bende Ankarada muska yazan hoca ariyorum. Bana da cevap yazarsanız iyi olur. Amcamın karısı anneme büyü yaptırmış ankarada büyü bozan hocalar varsa hem büyüleri bozsun istiyorum hemde vefk yazsın

 6. Keşke yazın Türkiyedeyken ilahiyatci tuba hocaya gitseydim. Amerika da yaşıyorum. Ailemin başına gelmedik kalmadı. Herșey ustuste geldi. Başım belalardan kurtulamadı. Eşimden ayrılma noktasına da geldik. Hayat berbat bir hale geldi. Nasıl ulaşabilirim nosunu bilen varsa söylesin lütfen

 7. Arkadaşlar benim oğlum üniversite sınavına girecek. Çok çalışıyor fakat heyecanı çok fazla. sınavda başarılı olması için muska vefk yazan hocalara muska vefk yazdırmak istiyorum. Acaba tesirli muska yazan ilimli bir hoca tavsiye edebilirmisiniz.Allah razı olsun şimdiden.

 8. istanbulda büyü bozan hoca ve muska yazan tanıdığınız hoca varmı . birde muskanın etkisi ne zaman başlar. acil muska yazan tesirli bir hoca bulmak istiyorum. yardımcı olun.

 9. arkadaşlar tuba hocayi tavsiye ederim.panik atağım vardı ve 14 yıldır uyku uyuyamıyordum.verdiği okuma dersleri sayesinde evelallah iyileştim. o kadar arindiriyorki maddi manevi ne kadar problemim varsa kurtuldum.

 10. çok büyük nazara geldim herşeyim altüst oldu ve hala da olmaya devam ediyor.fesat akrabalarım yüzünden hayatım battı. lütfen bana ankarada gideceğim bir hoca söyleyin çok zor bir durumdayım

 11. kardeş bende nazardan dolayı çok kötü günler yaşadım. nazara çok yatkın bir yapım vardı. tuba hocaya gititm ve bana tesirli çalışmalar yazdı verdi. o kadar ferahladımki geceleri zerre kadar uyuyamayan ben şimdi deliksiz uyuyorum.Allah razı olsun tuba hocayı mutlaka tavsiye ediyorum.zaten kendisi ilahiyat fakültesi mezunu ayrıyeten çok ilim görmüş bir hoca.bu konuda uzman. şu an nazara tamamen kapalı durumdayım çok şükür

 12. Ben de geçen sene Ilahiyatci tuba hocanın ofisine gittim okb rahatsızlığım vardı ve çok ileri boyuta gelmiştim yaşamak artık işkenceydi uyku problemlerim, panik atağım derken zindan olmuştu yaşantım. cin musallatı vardı bende. Tuba hocanın verdiği çalışmalarla hayata döndüm. Benim gibi olanlar mutlaka tuba hocayla çalışsın gerçekten müthiş enerjisi var ve iyileşene kadar destek veriyor.Allaha ne kadar şükretsem azdır.

 13. kardeşlerim ben amerikada yaşıyorum ve ikinci evliliğim. eşimin işyerleri var ve amerikalı bir bayan eşimin peşini bırakmıyor.Ayrilma noktasındayız. ilahiyatci tuba hocanin numarasini verebilir misiniz. tuba hocayla uzaktan çalışma yapmak istiyorum.yardım edin.

 14. 05438474416 tuba hocanın numarası. ben 3 yıl önce çalışma yapmıştım. Almanyada yaşıyorum.inşallah sizede şifa olur

 15. Ediz hocaya giden oldu mu. aksarayda yaşıyormuş. teyzemin komşusu aksarayda yaşarken ona gitmiş çok faydasını görmüş.nişanlıyım evlenmek istiyorum ama nişanlım nedense giderek uzaklaşıyor sanki.hocaya vefk yaptırmak istiyorum aksarayda yaşayan varsa yardımcı olsun lütfen o hocaya nasıl ulaşabilirim.

 16. ben aksarayda yaşıyorum ama ediz hocayı hiç duymadım. kutlay hoca var burada.onada çok iyi diyorlar onu araştırabilirsin. veya ankarada ilahiyatçı tuba hocayada gidebilirsin.ablamda cin musallatı vardı 2 yıl önce dua çalışmaları yapmıştık çok iyi geldi.

 17. Ediz hocayı ben duymuştum komşumuz gitmişti gerçekten çok iyi hoca.kim gittiyse memnun kaldı.ben 7 yıl önce aksarayda yaşarken çok duydum ismini ama yaşlıydı zaten hala yaşıyor mu bilmiyorum

 18. arkadaşlar hollandada yaşıyorum.kocam burada bi kadınla yaşamaya başladı.eve hiç gelmiyor.3 tane çocuğumuz var ne yapacağımı şaşırdım. hollandada bildiğiniz hoca varmı acil yardım almam lazım.

 19. ben amerikada yaşıyorum ve 4 yıl önce kocamla boşanma aşamasına gelmiştik.kocam çok yakışıklı ve maddi durumu çok iyi.bu yüzden bütün kadınlar peşinde.bir komşum bana ilahiyatçı tuba hocayı tavsiye etmişti onunla uzaktan bir çalışma yaptık.verdiği çalışmalar o kadar iyi geldiki eşimin gözü artık dışarda değil.evden işe işten eve.ben çok memnun kaldım.amaki verdiği çalışmaları dört dörtlük yapman gerekiyor.çok güzel çalışmalar veriyor.benim uyku problemim vardı artık çok rahat uyuyorum çok şükür.

 20. Elmedin hocaya ben gitmiştim çalışmaları tesirli. görümcem de ilahiyatçı tuba hocaya gitti. o da çok tesirli bir hoca. görümcemin maddi sıkıntıları vardı ve şu an herşey tıkırına girdi.diğer hocalar gibi vefk verip bırakmıyor.sürekli manevi dua çalışmaları veriyor.ofisi eryamanda diye biliyorum

 21. kaynanam bana bir sürü büyü yapmış.burada bir hocaya bakıldım ama bu hoca büyü bozmadığını söyledi.acil olarak büyülerimi bozdurmam gerek.erzurumda yaşıyorum.burda bildiğiniz ilimli büyü bozan bir hoca varsa bana yardım edin. kocam artık boşanacağını söylüyor. boşanmaktan vazgeçirmek için ne yapmam gerekiyor

 22. banada papaz büyüsü yapıldı mazhar hocaya gittim büyülerimi bozdu aslında çok iyi geldi fakat tam tesirleri atamadım gibi geldi çünkü zaman zaman değişik sorunlar yaşıyordum büyülerin yan tesiri olarak.ilahiyatçı tuba hocadan dua çalışması aldım ve bir süre tuba hocayla çalıştım gerçekten arındım şu anda hiç bir sıkıntım kalmadı.iki hocayı da tavsiye ederim.ama tuba hocanın ofisi ankarada.bu yüzden eğer gidemiyorsan uzaktan çalışma yapabilirsin

 23. arkadaşlar ben amerikada yaşıyorum.yıllar önce eski sevgilimin annesi bana papaz büyüsü yaptırmış.amerikada büyü bozan hoca ararken bi arkadaşım bana öktem hocayı tavsiye etti. 2 yıl önce türkiyeye öktem hocaya çalışma yaptırmak için geldim ve yaptığı çalışmalar bana çok iyi geldi.geçen sene türkiyeye geldiğimde ise ilahiyatçı tuba hocayla tanıştım. eşimin panik atak hastalığından dolayı.çünkü çok ilerlemişti.tuba hocanın verdiği çalışmalar o kadar iyi geldiki kocam şu an çok sağlıklı. öktem hocayı ve ilahiyatçı tuba hocayı çok tavsiye ediyorum.

 24. benim kocamda büyü belirtileri vardı büyü bozan hocalara götürdüm büyüleri bozdular fakat hala problemler var.acaba neden kaynaklanıyor

 25. büyüler bozulduktan sonra etkileri devam ediyor olabilir.benimde öyle olmuştu sonradan ilahiyatçı tuba hocaya gittim arındırmak için dua çalışması verdi.arındıktan sonra hiçbişeyim kalmadı

 26. benim arkadaşım rızık kıtlığı ve bereket sıkıntısı yaşıyordu.hangi işe girse bir problem çıkıyordu.sonrasında ilahiyatçı tuba hocaya gitmiş ve şu anda durumu çok iyi üstelik maddi durumu iyi olan biriyle nişanlandı.ben de 36 yaşına geldim evlenemedim kısmetim kapalı olduğu için ilahiyatçı tuba hocaya gittim.tuba hoca bana vefk yazdı ve yapmam gereken çalışmalar verdi. vefki taktım fakat verdiği çalışmaları yapmak istemiyorum.acaba yapmasam da vefkin etkisini görür müyüm.

 27. ben de tuba hocadan çalışma aldım ve titiz bir şekilde uyguluyorum.hatta öyleki günlük çalışmalarım hiç bitmesin istiyorum.çok büyük huzur veriyor.sen bilirsin ama o çalışmaları yapsan daha çabuk sonuç alırsın.kaybedecek bişeyin yok aksine kazanacaksın.çünkü ben 7 yıldır uyku uyuyamıyordum.tuba hocanın verdiği çalışmalara başladıktan sonra herşeyim gibi uykum da düzene girdi.bir kere başla bir daha bırakamazsın.

 28. ben iyi bir hocadan manevi destek almak istiyorum fakat çok korkuyorum çünkü büyü gibi birşeylere bulaşmaktan korkuyorum.büyü ile uğraşmayan bir hoca tavsiyesinde bulunabilirmisiniz.

 29. İstanbulda Şansal hocadan yardım alabilirsin.büyü tarzı işler yapmıyor.kuzenim onunla bir süre çalışmıştı.bir de Ankarada ilahiyatçı Tuba hoca var o da kesinlikle büyüyle sihirle işi yok.2016 yılında bir vesileyle kendisiyle çalışma yapmıştım ve gerçekten hayatıma çok büyük yön verdi.şimdi bile manevi yönden aynı o düzende hayatımı devam ettiriyorum.
  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir